Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /nfsmnt/hosting1_1/d/3/d37ceffe-1b89-4f19-a96f-835eee6e55e6/4science.cz/web/application/libs/Nette/loader.php on line 19
Přihlaste svůj projekt na Camp 4Science 2016 - Novinky - 4SCIENCE

25/01 Přihlaste svůj projekt na Camp 4Science 2016

Připravujete vědecký dokumentární film? Nebo se chcete naučit, jak vědecké filmy vznikají v zahraničí, kde získávají finance a čím jsou odlišné Vaší tvorby? A nespadá vlastně jeden z Vašich projektů pod kategorii "vědecký film"? Přihlaste se se svým projektem na Camp 4 Science!

Uzávěrka přihlášek: 19. února 2016
Přihlášku (pouze v anglickém jazyce) stáhněte zde…
Vybrané týmy neplatí žádný účastnický poplatek.

Proč se přihlásit?
Populárně vědecké filmy používají unikátní způsob filmového vyprávění, často využívají tzv.prezentéra nebo animační techniky, které pomáhají zobrazit a vysvětlit abstraktní nebo příliš malé/velké fenomény. Vyžadují odlišný způsob rešerší a často i specifický časový a produkční plán. Vědecké filmy mají své vlastní, a mnohým filmařům neznámé sloty, televizní producenty a specializované trhy. Kromě toho ale v poslední době dosahují i na alternativní zdroje financování a nefilmové distribuční platformy, které jsou pro ostatní druhy dokumentárních filmů nedostupné.

První a mezinárodně unikátní workshop Camp 4 Science připravuje svůj 3. ročník. Opět se zaměří na vývoj a financování vědeckých dokumentárních filmů převážně z oblasti střední a východní Evropy. Pod vedením zkušených mezinárodních expertů na něm budou producenti a režiséři vyvíjet svá témata, filmové vyprávění a vizuální styl. Workshop se zaměří také naspeciální zdroje financování, současné vědecké sloty v evropských televizích, specializované trhy a distribuční kanály

Program nabídne interaktivní práci ve skupinách i analytické individuální schůzky s experty; podle individuálních potřeb vybraných projektů se zaměří na animační techniky nebo interaktivní potenciál projektů; ukáže možnosti na míru šitého finančního plánování a nových možností distribuce podle povahy konkrétního projektu; nabídne případové studie výjimečných zahraničních filmů i úspěšných projektů z předchozích ročníků workshopu. Na závěr workshopu v rámci uzavřených kulatých stolů účastníci odprezentují své nově vyvinuté projekty zástupcům světových TV stanic, distributorům, zástupcům festivalů a fondů. Mezi potvrzenými TV stanicemi ORF, SVT, France TV, ARTE, ZDF, Terranoa a přibývají další.

Kde: Olomouc, Academia Film Olomouc (AFO) v rámci sekce Industry 4 Science

Kdy: 18. – 23. dubna 2016

Kdo se může zúčastnit:

- týmy producentů a režisérů s projektem, který pracuje s vědeckým úhlem pohledu nebo vědu tematizuje

- filmaři, kteří s vědeckou tematikou mají zkušenost i ti, kdo s tímto druhem filmu zatím nikdy nepracovali

- podmínkou účasti je plynulá angličtina

- zaměřujeme se na týmy ze střední a východní Evropy, zhruba 1-2 týmy budou vybrány z oblasti západní Evropy

Cíle workshopu: 
Nastartovat produkci kvalitních vědeckých dokumentárních filmů ve střední a východní Evropě. V posledních 25 letech prošel dokumentární film v této oblasti velkými změnami. Období transformačního útlumu vystřídal postupný růst zájmu, zlepšování podmínek pro dokumentární tvorbu i větší míra propojení místních filmařů s mezinárodním trhem. Tento trend se zatím netýká vědeckých dokumentárních filmů. Místní televize jen zřídka investují do produkce ambiciózních projektů nezávislých producentů a lokální produkce je utlumena nedostatkem financí, ale i zkušeností, znalostí a kontaktů. Cílem workshopu Camp 4 Science je změnit tuto situaci, podpořit místní filmaře v objevování vědeckého filmu, osvojování si znalostí a zkušeností s jeho unikátní formou a problematikou, v navazování nových kontaktů s mezinárodním trhem a ve vývoji nových témat a projektů.

Camp 4 Science je součástí platformy Industry 4 Science na mezinárodním festivalu populárně vědeckých filmů Academia Film Olomouc (AFO), který se v současnosti řadí mezi největší světové festivaly populárně vědeckého filmu.

V případě jakýchkoli dotazů mě kdykoli kontaktujte.

Těšíme se na Vaše projekty!

Hana Křepelková Rezková
Camp 4 Science
+420 777 240 005
rezkova@afo.cz
www.afo.cz
www.4science.cz

Partneři:
Centrum vědecko-technických informací SR
Krakovský filmový festival
Nadace pro AGH
Filmjungle.eu Society