Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /nfsmnt/hosting1_1/d/3/d37ceffe-1b89-4f19-a96f-835eee6e55e6/4science.cz/web/application/libs/Nette/loader.php on line 19
AFO doplnilo výukové lekce pro Jeden svět na školách - Novinky - 4SCIENCE

29/10 AFO doplnilo výukové lekce pro Jeden svět na školách

Mezinárodní festival populárně-vědeckých filmů navázal spolupráci s audiovizuálním vzdělávacím portálem Jeden svět na školách. Na svých webových stránkách jsns.cz opět rozšířil své efektivní výukové AV lekce a právě AFO se postavilo za výběr snímků pro okruh přírodních věd. 

Academia Film Olomouc nově vytvořenou výukovou sekci věnovanou Přírodním vědám doplnil o dva krátkometrážní pop-vědecké snímky. Za dvouminutovým animovaným snímkem Mozek a Alkohol, který popisuje, co všechno se děje v mozku během opilosti, stojí dva kanadští spolužáci tvořící pod značkou AsapSCIENCE Lidskému mozku se skrze kombinaci kolážovité a moderní animace s vtipně komponovanými záběry ze starých černobílých snímků věnuje i jedenáctiminutový dokument americké režisérky Tiffany Shlain Síla mozku: Od neuronů k sítím.